Підвищуємо майстерність педагогів в користуванні технологіями дистанційного навчання

/Files/images/1.png Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України перед педагогами закладів дошкільної освіти постає питання проведення онлайн-занять з дошкільнятами та здійснення тісної взаємодії з батьками вихованців в умовах загальнонаціонального карантину. Це підводить до необхідності вибору технологій дистанційного навчання. Багате розмаїття цих технологій та особливості роботи з ними створюють певні труднощі для педагогів. Спробуємо розібратися з ними та відкинути полог з питання організації дистанційного навчання.

Пропонуємо ознайомитися з онлайн курсами, які забезпечують навчання застосуванню дистанційних технологій та видають сертифікати та свідоцтва, які відповідно до Порядку підвищення кваліфікації можуть бути зараховані як підвищення кваліфікації:

Сайт «Всеосвіта»

Курс «Використання додатків Google для організації високотехнологічного навчання». Навчальний курс адресовано адміністрації, педагогічним та науковопедагогічним працівникам закладів освіти, методистам, організаторам післядипломної педагогічної освіти. Курс розрахований на 30 годин за дистанційною формою навчання та відбудеться 05.05.2020 (курс платний).

Завдяки цьому курсу педагоги зможуть удосконалити навички системного використання цифрових і креативних технологій в освітньому процесі, навички щодо реалізації ефективних технологій і методів з метою зміни, покращення, удосконалення та інтеграції інформації; створення та налаштування облікового запису Google; створення та налаштування пошти Gmail на Google; ознайомлення з Google Hangouts створення чату та налагодження комунікації між учасниками освітнього процесу; ознайомлення з додатком для створення нотаток Google Keep; ознайомлення із можливостями Google диск; дізнатися про Google-форми та можливості його.

Вебінар «Підвищення рівня цифрової грамотності педагогічних працівників. Можливості платформи "Всеосвіта" для дистанційного навчання» розрахований для педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти, учителів-предметників, репетиторів. Вебінар розрахований на 1 годину 30 хвилин та відбудеться 04.05.2020 о 18.00 (платний).

Мета вебінару – надати практичні поради щодо використання сайту «Всеосвіта» під час організації освітнього процесу; ознайомити слухачів з функціоналом та наповненням сайту і можливостями їх застосування у педагогічній діяльності; підвищити рівень цифрової грамотності педагогічних працівників.

Вебінар «З чого розпочати дистанційне навчання. Найпростіші онлайн-сервіси та покрокова інструкція» може бути рекомендованим для менеджерів освіти будь-якого рівня (заступників директорів, директорів, методистів), учителів-предметників, учителів середньої та старшої ланки, але може стати у нагоді і педагогам дошкільних закладів. Розрахований на 1 годину 30 хвилин. Вебінар вже відбувся, але він доступний для перегляду.

Під час вебінару надаються практичні поради по налагодженню комунікацій із здобувачами освіти; надається алгоритм налаштування пошти на Gmail та Google акаунті; розглядається механізм створення освітнього чату: Hangout, Telegram, Teams, Viber; надаються поради щодо організації групового спілкування у Facebook.

Вебінар «Форми та методи подання матеріалу в умовах дистанційного навчання» може бути рекомендованим для менеджерів освіти будь-якого рівня, учителів-предметників, учителів середньої та старшої ланки, але може стати у нагоді і педагогам дошкільних закладів. Розрахований на 1 годину 30 хвилин. Вебінар вже відбувся, але він доступний для перегляду.

Мета вебінару - надати практичні поради зі створення різнотематичних завдань, які умовно можна поділити на основні, що мають дедлайни, та завдання за вибором, для створення індивідуальної траєкторії навчання: вчити створювати й збирати завдання в режимі онлайн, перевіряти виконання завдань; добирати сервіси відповідно до виду завдань; організовувати онлайн-уроки використовуючи Zoom, GoToMeeting, MyOwnConference; надавати зворотний зв’язок учасникам освітнього процесу у режимі реального часу.

Вебінар «Організація дистанційного навчання у початковій школі. Види робіт та онлайн-сервіси» розрахований для вчителів початкових класів, вчителів предметників у початкових класах, завучів початкової школи, але може стати у нагоді і педагогам дошкільних закладів. Розрахований на 1 годину 30 хвилин. Вебінар вже відбувся, але він доступний для перегляду.

Мета вебінару - озброїти слухачів знаннями, вміннями і навичками для роботи в таких додатках як: Viber, Periscope, Classroom, Zoom, Hangouts; надати рекомендації щодо взаємодії і втримання уваги учнів під час дистанційного навчання.

Вебінар «Дистанційне навчання за допомогою ClassDojo для учителів, учнів та їх батьків» адресований менеджерам освіти будь-якого рівня, педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, учителям-предметникам, репетиторам, батькам, але може стати у нагоді і педагогам дошкільних закладів. Розрахований на 1 годину 30 хвилин. Вебінар вже відбувся, але він доступний для перегляду.

Під час вебінару надаються практичні поради щодо налагодження освітнього процесу шляхом застосування дистанційного навчання на ClassDojo (зручна, наочна, легко керована система заохочення з різними ролями і рівнями доступу); розкриваються механізми долучення учнів і їх батьків; вчать створювати завдання та адмініструвати класом.

Вебінар «Створення та ведення блогу на платформі «Всеосвіта» стане у нагоді педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти, учителям-предметникам, репетиторам. Розрахований на 1 годину 30 хвилин. Вебінар вже відбувся, але він доступний для перегляду.

Цей вебінар знайомить слухачів з можливостями використання блогу в педагогічній практиці; надає рекомендації щодо створення та ведення блогу на платформі «Всеосвіта».

Вебінар «Створення інтерактивних робочих аркушів на платформі Wizer.me та Classkick» може бути рекомендованим для менеджерів освіти будь-якого рівня (заступників директорів, директорів, методистів), педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, учителів-предметників, репетиторів. Розрахований на 1 годину 30 хвилин. Вебінар вже відбувся, але він доступний для перегляду.

Під час вебінару надаються практичні поради з налагодження освітнього процесу шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій: робиться огляд-характеристика онлайн-ресурсів; надаються рекомендації щодо створення та використання інтерактивних робочих аркушів; розглядається ресурс Wizer.me та алгоритми створення аркушів; надається інструкція для створення та перегляду виконаних робіт вClasskick.

Вебінар «Онлайн-інструменти для створення навчальних відео та скринкастів» може бути рекомендованим для педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, учителів-предметників, репетиторів. Розрахований на 1 годину 30 хвилин. Цей вебінар вже відбувся, але він доступний для перегляду.

Педагогам будуть надані практичні поради зі створення навчальних відео та скринкастів; розкажуть про їх розміщення на ресурсах, продемонструють прості та безкоштовні програми із зрозумілим інтерфейсом, програми для запису відео з екрану та стримінгу, ознайомлять з алгоритмом работи у сервісахWizIQ,LoomYouTube,MovieMaker.

Сайт «Prometheus»

Prometheus пропонує безкоштовний курс «Медіаграмотність для освітян». Курс буде корисний вчителям, викладачам закладів вищої та професійної освіти, керівникам освітніх закладів, освітнім тренерам. Курс розрахований на 60 годин за дистанційною формою навчання та може відбуватися у будь-який час.

Цей курс підвищить професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників з питань медіа грамотності, ефективного планування освітнього процесу, впровадження новітніх технологій у навчанні для подальшого розвитку української освіти.

Сайт «На урок»

Практичний інтенсив «На урок» «Інтернет-ресурси в роботі вчителя» розрахований на 6 годин 10 хвилин. Цей захід вже відбувся, але він доступний для перегляду.

Під час інтенсиву розглядалися питання створення навчальних відеороликів («Biteable», «Moovly», «PowToon»); ознайомлення з роботою Google Classroom, STEM Інструментами, Вікіпроектами; з використанням інтерактивних онлайн-тестів; інфографіки та ментальних карт у навчанні; застосуванням інтернет-технологій для роботи з підлітками на уроках.

Вебінар «Особистий професійний блог вчителя: дизайн, контент, просування» розрахований для учителів початкової школи, учителів-предметників, психологв, корекційних педагогів, класних керівників, менеджерів закладів освіти. Безкоштовний вебінар відбудеться 05.05.2020 о 18.00.

Вебінар познайомить з видами професійних блогів; доменом та хостингом; вибором CMS; налаштуванням шаблону блогу; наповненням контентом; пошуковою оптимізацією та просуванням блогу.

Вебінар «Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою інтернет-сервісів» стане у нагодівчителям початкової та середньої шкіл, вчителям-предметникам загальноосвітніх закладів, педагогам додаткової освіти, заступникам директорів, класним керівникам, методистам, викладачам, вихователям, психологам, соціальним педагогам, батькам учнів, педагогам інших освітніх установ. Розрахований на 2 години. Цей вебінар доступний для перегляду.

Під час вебінару педагогів знайомлять з популярними у всьому світі інтернет-сервісами, які змінюють ставлення учнів до навчання: Peardeck — сайт, який змінить уявлення про презентації; Nearpod — сервіс для створення інтерактивних уроків, з допомогою якого стандартні розробки, які є у кожного вчителя, можна за лічені хвилини перетворити на цікаві та ефективні навчальні матеріали.

Вебінар «Скринкасти, або форми і методи подачі навчального матеріалу під час дистанційного навчання» призначений для учителів початкової школи, учителів-предметників, учнів та їх батьків, класних керівників, адміністраторів закладів освіти. Розрахований на 2 години. Цей вебінар доступний для перегляду.

На цьому вебінарі зроблено огляд простих та безкоштовних програм зі зрозумілим інтерфейсом (Loom, OBS Studio, CamStudio, Bandicam); ознайомлено зі створенням завдань в PlayPosit; надано практичні поради для роботи у програмах для запису відео з екрану.

Вебінар «Інструментарій для інтерактивного наповнення уроків» допоможе учителям початкової школи, учителям-предметникам, батькам, психологам, корекційним педагогам. Розрахований на 2 години. Цей вебінар доступний для перегляду.

Під час вебінару буде розглянуто роботу сервісів для створення дидактичних інтерактивних завдань, мультимедійного та інтерактивного контенту; підготовку інтерактивних вправ для уроку.

Сайт «TEACHHUB. Незалежна освітня корпорація»

Дистанційний курс "Як організувати дистанційне навчання" створений для педагогів. Курс розрахований на 18 годин за дистанційною формою навчання з використанням текстових навчальних матеріалів, відео та Інтернет-ресурсів та може відбуватися у будь-який час (курс платний).

Під час курсу будуть висвітлені питання дистанційного навчання: де й як його впроваджувати, навчальних ресурсів для підтримки дистанційного навчання, інструментів організації дистанційного навчання; навчать розробляти інтерактивні конспекти дистанційного уроку з використанням інструменту Goformative, планувати дистанційну навчальну діяльність учнів з використанням різноманітних Інтернет-ресурсів та інструментів (відео, інтерактивних вправ, робочих аркушів, тестів, опитувань тощо).

Сайт «Дистанційна Академія»

Вебінар «Майстерня дистанційного уроку - стань майстром вебінарів» розрахований на 1 годину (платний).

Під час вебінару можна ознайомитися з web-based seminar, підготовкою до дистанційного уроку, правильним завершенням вебінару; дізнатися, як організувати свій авторський вебінар, як отримувати результати від он-лайн уроків, як проводити аналіз даних, як дати якісну оцінку результатів.

Вебінар «Google-клас – нові можливості для ефективного навчання» розрахований на 1 годину (платний).

Учасники вебінару ознайомляться з принципами функціонування Google-клас, дізнаються про різні типи завдань, які можна створити в Google-клас, а також як працювати з різними сервісами Google та розробляти власний курс у Google-клас.

Вебінар «Створення сайту в Google Sites» розрахований на 1 годину (платний).

Вебінар познайомить з тим, як завантажити будь-який текст, таблицю, презентацію або форму опитування, відеоролики, розмістити календар і карти Google, а також використовувати велику кількість готових гаджетів з Google.

Вебінар «Створення і ведення персонального блогу вчителя» Особливості роботи з учнями і батьками за допомогою блогу» розрахований на 1 годину (платний).

Майстер-клас надає знання про можливості блог-платформи, алгоритм створення персонального блогу, розміщення навчальних матеріалів різних типів на блозі, організацію роботи учнів за допомогою блогу.

Вебінар «Застосування технології веб-квест та блог-квест під час викладання навчальних предметів» розрахований на 1 годину (платний).

Під час майстер-класу буде розглянуто: структура веб-квестів та основи квест-технології, технологія блог-квест як інтеграція технології веб-квесту та блогу, приклади використання квест-технології на уроках.

Вебінар «Віртуальна екскурсія, створюємо онлайн-музей самостійно» розрахований на 2 години (платний).

Під час вебінару можна дізнатися про безкоштовні онлайн-сервіси, за допомогою яких можна створювати віртуальні музеї різноманітного напряму; оволодіти навичками роботи зі спеціальними програмами.

Вебінар «Сучасні інтерактивні презентації. Prezi» розрахований на 1 годину (платний).

Майстер-клас познайомить зі створенням презентації, налаштуванням шрифтів і шаблонів, додаванням мультимедійних елементів, спільною роботою.

Сайт «Дія. Цифрова освіта»

На даний час сертифікати після проходження всіх курсів окрім курсу "Цифрова грамотність державних службовців 1.0. на базі інструментів Google" поки не зараховуються як підвищення кваліфікації, але кожен, хто успішно здасть фінальне тестування, отримає електронний сертифікат.

Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів», створений для вчителів, складається з 6 серій, тривалістю від 8 до 26 хвилин.

В серіалі йтиметься про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші

Серіал «Цифрові навички для вчителів», розроблений для вчителів, складається з 9 серій, тривалістю від 8 до 10 хвилин.

В серіалі розкажуть як ефективніше організовувати заходи, зберігати та створювати файли, автоматично оцінювати завдання учнів та результативно організовувати роботи в групах, Як користуватися безкоштовними онлайн-інструментами.

Канал YouTube

Без зарахування як підвищення кваліфікації та без надання сертифікатів YouTube надає доступ до перегляду вебінарів, які допоможуть організувати роботу з дітьми онлайн завдяки дистанційним технологіям:

Канал «Teath Online Pro. Как преподавать онлайн»

Канал «Уроки по YouTube»

Канал «Фактор роста». Zoom

Канал «ClassDojo»

Канал «CORE - конструктор образовательных ресурсов»

Канал «Досвід Тічера»

Ольга Питюр. Ефективний зворотний зв'язок онлайн: правила та інструменти

Юрій Гайдученко. Креативний контент для дистанційного навчання

Оксана Коваленко. Організація дистанційного навчання. Дієві поради

Как пользоваться программой Zoom для видеоконференций

Онлайн доска. Обзор для репетитора онлайн

Кiлькiсть переглядiв: 3621