Посібники для роботи з дітьми

Зараз є час для того, щоб подбати про дидактичне забезпечення. Пропонуємо вам деякі ідеї.

Вивчаємо дні тижня/Files/images/dni_nedeli_01_t.png

Це завдання навчить дітей розрізняти дні тижня та пов’язувати їх із такими поняттями, як «вчора», «сьогодні», «завтра». Особливість завдання полягає в тому, що коло, всередині якого містяться пелюстки з назвами днів тижня, рухоме. Для цього треба вирізати та надалі рухати так, щоб розташування пелюсток відповідало теперішньому часу, наприклад, сьогодні-понеділок, учора-неділя, завтра-вівторок. Під час виконання завдання діти вчитимуться орієнтуватись у часі, розвиватиме увагу, пам’ять та творче мислення.

Знайди пару/Files/images/CD_Couple-of-items_ukr_ua_01_t.png

Це завдання сприяє розвитку логічного та абстрактного мислення дітей, а також їх уваги та пам’яті. У завданні надано десять малюнків із зображенням різних предметів, розташованих у два стовпчики, але безсистемно. Дітям необхідно з’єднати їх таким чином, аби утворилося п’ять пар, в яких обидва малюнки будуть підходити один одному за змістом і матимуть щось спільне (стіл-стілець, виделка-ніж, зубна щітка-зубна паста, віник-совок, окуляри-очі). За бажанням, діти можуть обґрунтувати свій вибір та викласти власні міркування.

/Files/images/connect_points_ukr_ua_01_t.png Скопіюй фігури

Це завдання допоможе дітям розвинути зорово-моторну координацію, просторове мислення та дрібну моторику. Воно містить шість фігур-зразків (на 6 точок кожна). Дітям пропонується відтворити ці фігури за опорними точками. Здатність узгоджувати зорове сприйняття та м’язові рухи є надзвичайно важливою для подальшого розвитку навичок письма – саме тому такі завдання дуже корисні для дошкільнят. Виконуючи завдання, діти також розвиватимуть довільну увагу та зорову пам’ять.

/Files/images/Geom_shape_ukr_ua_t.png Малюємо та вивчаємо геометричні фігури

Це завдання допоможе дітям вивчити базові геометричні форми (прямокутник, квадрат, коло, овал, трикутник). На сторінці геометричні фігури та їхні контури розміщені хаотично. Задача малюків – назвати ці фігури, намалювати кожну з них за цілісним контуром, а потім за основними точками. Далі необхідно розмалювати три однакові фігури в однаковий колір. Це завдання – чудова можливість потренувати дрібну моторику, зорово-моторну координацію, розвинути уважність та спостережливість. Воно добре підходить дітям, які лише розпочали знайомство з геометричними фігурами.

/Files/images/Caterpillars_ukr_i222.jpg Веселі гусенички – учимось рахувати до 10-ти

Це завдання допоможе дітям навчитись рахувати до десяти та писати цифри. У завданні пропонуються зображення п’яти гусеничок, які «складаються» з кружечків. Кожен кружечок призначений для написання на ньому цифри. Чотири з п’яти гусеничок мають невеличкі підказки, кількість яких поступово зменшується від першої до четвертої гусені. П’ята гусеничка «порожня» - на ній дітям треба написати всі цифри самостійно. Таким чином, діти повторюватимуть та закріплюватимуть бажану математичну навичку, тренуючи при цьому дрібну моторику та зорово-моторну координацію.

/Files/images/draw-weather_ukr_ua_i.png Який малюнок наступний

Це завдання є відмінним помічником у розвитку логічного мислення дітей, вони використовуватимуть такі логічні прийоми, як аналіз, синтез, порівняння тощо, визначатиме певні принципи та робитиме обґрунтовані умовиводи. У завданні дітям необхідно для кожного із рядків визначити принцип, за яким розташовані його малюнки, тобто їх певну повторювальну послідовність, яка відтворюється протягом усього ряду. Потім домалювати малюнок, який за логікою та, відповідно, знайденим принципом має бути наступним.

З’єднуємо половинки фруктів та ягід/Files/images/fruits_vegetables_01-1_i.png

Це завдання допоможе дітям збагатити свої знання про фрукти та ягоди, розширити кругозір та збільшити словниковий запас. Виконання завдання сприятиме розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення, а також тренуватиме дрібну моторику та зорово-моторну координацію. У завданні треба вирізати картинки та розкласти таким чином, аби всі половинки з’єднались у правильні зображення фруктів та ягід (аґрус, кавун, груша, апельсин, лимон, полуниця, банан, виноград, ананас), приклеїти їх та розмалювати.

Кiлькiсть переглядiв: 1735