Карантин. Що робити батькам?

Під час карантину 2020 року і обмеження соціального життя діти втратили розвиваючі заняття в садах і гуртках, повноцінні прогулянки, зустрічі з друзями і часто навіть бабусями і дідусями. Однак їм потрібно продовжувати розвиватися.

Що робити батькам?

Стежити, щоб діти отримували повноцінне харчування і вітаміни, дотримувалися розпорядку дня, дихали свіжим повітрям. Як мінімум, необхідно регулярно провітрювати та стежити за чистотою. Для безпеки дітей стежте, щоб вони не залишалися наодинці в кімнаті або на балконі з відкрилися вікнами або встановіть спеціальні захисту або решітки.

Чи говорити дитині про коронавірус?

Для маленьких дітей хвороба є абстрактним поняттям, тож психологи радять говорити з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про нього запитує. В іншому випадку вона все одно не буде вас слухати.

Намагайтеся перетворити процедуру миття рук в захоплюючу гру – допоможуть у цьому різні пісеньки, казки про Мойдодира, яскраве дитяче мило в формі якогось звіра або казкового персонажа. Важливо зробити так, щоб дитина запам'ятала, що мити руки – це цікаво і весело. Головне в цій справі – регулярністю і сталість.

Дотримуватися розпорядку дня

Психологи стверджують, що вдома також важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини – різка зміна графіка також може викликати у дитини стрес.

Корисно буде разом з дитиною написати або намалювати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.

Підтримувати контакт з рідними та друзями

Для дитини важливо підтримувати контакт з друзями – це знизить рівень її стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви не можете відвідати особисто. Використовуйте відеочати, спілкуйтеся з друзями та родичами в месенджерах і соцмережах.

Залучати дитину до роботи по дому

Дитячі психологи стверджують, що діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. В якості основного мотиву використовуйте власні емоції дитини та ваші емоційні реакції на дитячу працю. Важливо хвалити, заохочувати ініціативу, а також звертати увагу дитини на позитивний результат своєї праці. Продуктивність трудових зусиль – один з основних параметрів, які необхідно пропонувати дитині в якості критеріїв самооцінки. Однак слід враховувати можливості малюка і не давати йому таку роботу, з якої він не впорається.

Робити з дитиною поробки

Різноманітні поробки – хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Це заняття подобається дітям. Для цього можна використовувати підручні матеріали: скотч, картонні коробки з-під взуття, обрізки тканини тощо. Фантазія дітей безмежна, і вони можуть використовувати для виробів та ігор практично все, що буде під рукою.

Грати в улюблені іграшки дитини

Як правило, у кожної дитини є улюблена іграшка, з якою вона може гратися годинами. У когось це настільні ігри, у когось – конструктори Лего.

Використовувати гаджети з розумом

Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент. Їй підійдуть навчальні програми та канали на Youtube. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини. Також батькам потрібно контролювати кількість часу, який діти проводять біля екранів електронних пристроїв.

Вигадуйте, фантазуйте, продовжуйте грати разом з дитиною, робіть своїх малят щасливими.

Кiлькiсть переглядiв: 555